USA 2001

Work and Travel program USA aneb pracuju jako pomocná síla v kuchyni a pak se touláme skrz celý Spojený státy,

 

Naše putování začalo 1.9.2001 v New Yorku poté, co jsme skončily s prací v kempech. Z letiště JFK jsme letěli do Tampy na Floridě. Letenka s JetBlue stála jen 50 dolarů. V Tampě jsme se ubytovali v jediném místním hostelu (Grand´s Place, 17 dolarů/noc). Tohle místo bylo dost svérázné, jediný pokoj (zvaný „Train“) byl zařízen ve stylu lehátkového vagónu a asi na 3 metrech čtverečních mělo spát 6 lidí .. Zůstali jsme tam 3 dny a navštívili mimojiné Florida Aquarium.

Naší prioritou bylo sehnat auto od firmy AutoDriveAway (zprostředkuje přepravu soukromého automobilu na určené místo majiteli, platíte jen benzín). Ta nám nabídla jediné z Fort Lauderdale (blízko Miami) do Denveru v Coloradu s doručením během 7 dní. Byl to malý osobní automobil značky Buick 1994 automat. A tak se jelo. Na Floridě jsme navštívili Miami (překvapilo nás velké množství obchodů se super levnou elektronikou), dále Miami Beach a Kenedyho vesmírné středisko na Cape Canaveal (vstupné 27 UDS, ale stálo to za to). Posledním místem na Floridě, které jsme navštívili, byly bílé písečné pláže na Pensacola Beach (v těch dnech byl hlášen útok žraloků, a tak jsme se koupali sami).
Ve městě Mobile (stát Alabama) jsme zašli do Muzea vojenské techniky. Zde najdete bitevní loď z 2.SV USS Alabama, několik bitevních letounů (včetně B52, F14) a další techniku. New Orleans v Lousianě je dosti unikátní město. Jeho historické centrum je nádherné. Městem protéká řeka Mississippi, na které vozí turisty kolesové parníky. Škoda, že nám pršelo.

Texas mě docela zklamal. V Houstonu jsme nenašli nic vyjíměčného, mrakodrapy amerických velkoměst nám už dávnou zevšedněly, a ani Dallas ve mě nezanechal žádné unikátní vzpomínky. Za to stát Colorado, to je něco úplně jiného. Oproti ostatním jižanským státům, které jsou neuvěřitelně placaté, je Colorado horským státem. To je patrné již na hranicích států Nové Mexiko a Colorado. První zastávkou pro nás se stalo mestečko Pueblo na jihu státu a dále Colorado Springs. Tady nás zastihla zpráva o tragických událostech v New Yorku a DC – bylo 11.záři 2001 10:00 místního času. Bohužel to byl impuls k okamžitému uzavření některých turistických cílů nejen v tomto městě (např. Olympijského střediska amerických sportovců, místního muzea apod.) Naštěstí se to netýkalo unikátního místa v horách – tzv. Gardens of Gods. Jedná se o rozlehlý relaxační park. Krásné místo. Následující den jsme po drobných komplikacích v Denveru vrátili auto majiteli. Nové jsme již nesehnali, museli jsme tedy koupit 7-denní autobusouvý lístek u Greyhoundu. Pozastavení letecké dopravy v těch dnech bohužel znamenalo obrovské fronty na autobusových terminálech.

Navštívily jsme ještě Las Vegas (město luxusu a kýče, nic podobného jsem ještě neviděl), Los Angeles (velice roztahané – bez auta ztráta času), telegraficky Chicago, Boston (prolínání historických budov s moderní architekturou) a Washington DC (Bílý dům byl samozřejmě zavřený, do Capitolu jsem se dostal, ale 3-násobná kontrola mého batohu mě celkem vyděsila).

Konečnou našeho 3-týdenního putování byl samozřejmě New York. Ovšem všechno, co se mohlo pokazit, se samozřejmě pokazilo. Americké bezpečnostní složky uzavřely všechny zařízení určené k úschově zavazadel a zkuste běhat po New York s 20-kilogramovým kufrem. Davida to natolik odradilo, že odletěl domů následující den. Mě se nakonec podařilo uschovat mé zavazadla přímo na letišti. Bohužel celý ten týden pršelo, Socha svobody a Empire State Building byly z bezpečnostních důvodů uzavřeny. Takže jsem si prošel 5th Avenue, navštívil chrám sv.Patrika, Muzeum televize a rozhlasu, Grand Station, Times Square (včetně místního McDonaldu) a následující den odletěl domů.


Uveřejněno

v

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář